Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » Spotkanie przyjaciół przy trąbkach i tubie - 22.11.2008 r.
W niedzielne popołudnie 31 marca 2019 r. spotkaliśmy się w Sali Kameralnej Opery Leśnej w Sopocie na koncercie „La Vie en Rose” – zorganizowanym na... więcej
22/04/2019
W sobotę 20 października już po raz XXIII Lions Club Sopot zorganizował spotkanie, na którym wspólnie z przyjaciółmi, hojnymi darczyńcami oraz... więcej
20/10/2018
W życiu każdego klubu, jest kilka dni w roku, szczególnie ważnych. Jednym z takich dni jest impreza charytatywna, zasilająca kasę klubu. Każdy klub... więcej
25/04/2015
W poniedziałek 15 kwietnia 2013 r. Sopoccy Lioni już po raz XVII spotkali się ze swoimi Przyjaciółmi i Sympatykami, łącząc miłą rozrywkę ze zbieraniem... więcej
15/04/2013
Barbara Gierak-Pilarczyk – Dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie - od dłuższego już czasu starała się o... więcej
06/06/2009
22/11/2008

Spotkanie przyjaciół przy trąbkach i tubie - 22.11.2008 r.

22 listopada 2008 roku odbyło się XIII spotkanie przyjaciół Lions Club Sopot. Na ten wieczór do Sali Kameralnej Opery Leśnej przybyło prawie 100 osób, a gościem honorowym był Wiesław Makarewicz - Gubernator Okręgu 121 Polska.
To już drugi  w tym roku organizowany przez Lionów sopockich wieczór ze sztuką, ale tym samym członkowie klubu wrócili do tradycji spotkań jesiennych.
Tym razem zaproszono „Kassak Brass Ensemble” czyli najbardziej oryginalny zespół, jaki można sobie wyobrazić. Grupa gdańskich filharmoników, grających na instrumentach dętych stworzyła ten zespół, by z jednej strony popularyzować muzykę poważną, z drugiej – grać na instrumentach dętych aranżacje muzyki popowej, światowe przeboje instrumentalne czy składanki zespołów takich jak np. ABBA i Czerwone Gitary.
Muzycy robią potężne – dosłownie i w przenośni – wrażenie na słuchaczach. Nie brak im także humoru. Kilkunastu muzyków dmuchających w instrumenty duże i małe daje koncert, który pozostaje w pamięci na długo. Zabawnie opracowana konferansjerka, w której nieustannie żartuje się z  grającego na tubie Zenona Gilety, wprowadza widownię w doskonały nastrój. Tak było i tym razem. Kassak Brass Ensemble w trakcie występu w SopocieCzłonkowie Lions Club Sopot i ich goście owacyjnie przyjmowali wiązanki melodii polskich i rosyjskich, przeboje Abby, Czerwonych Gitar i wiele innych. Niespodzianką dla wszystkich okazało się wywołanie na estradę obecnego Prezydenta Lions Club Sopot - Krzysia Bomby i zaproszenie go do wspólnego koncertowania. Jak się bowiem okazało, Krzysztof uczęszczał w czasach szkolnych razem z jednym członkiem zespołu do szkoły muzycznej… I grał na instrumencie dętym!
Jak zawsze po koncercie odbyła się aukcja obrazów, którą przygotowała niezawodna sopocka galeria sztuki „Triada”, a poprowadził, jak zawsze ze swadą,  klubowicz, wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek.
Powodzeniem cieszyła się loteria fantowa (także stały punkt programu), ponieważ w naszym klubie każdy los wygrywa. A wszystko po to, by zdobyć jak najwięcej środków dla podopiecznych sopockiego klubu. Warto przypomnieć, że klub od lat wspiera: ośrodek dla dzieci z porażeniem mózgowym w Wejherowie, dom pomocy społecznej w Kobysewie, MOPS w Sopocie, Fundację św. Antoniego i stowarzyszenie Sopocki Dom. A największym osiągnięciem charytatywnym klubu było przekazanie mammografu dla ośrodka zdrowia w Sopocie.
O podziale tegorocznych zysków z koncertu zdecydują klubowicze podczas jednego z najbliższych zebrań. Tym, którzy uczestniczyli w imprezie i przyczynili się do pomocy, pozostanie, jak zawsze, satysfakcja i wspomnienie fantastycznej muzyki.

sympatyk LC Sopot