XXIII Spotkanie Przyjaciół

W sobotę 20 października już po raz XXIII Lions Club Sopot zorganizował spotkanie, na którym wspólnie z przyjaciółmi, hojnymi darczyńcami oraz wieloma Lionami starał się zebrać środki na nasz tegoroczny cel, budowę ogródka rekreacyjnego dla "Sopockiego Domu".
"Sopocki Dom" to placówka opiekuńczo-wychowawcza, rodzaj świetlicy dla dzieci w sytuacjach kryzysowych, często z rodzin dysfunkcyjnych, miejsce do którego te dzieci przychodzą po szkole, żeby bezpiecznie odpocząć, odrobić lekcje , zjeść ciepły posiłek, wspólnie pogotować i pobawić się.
Stowarzyszenie "Sopocki Dom" organizuje także – o ile uzyska wystarczające wsparcie od sponsorów – terapie dla dzieci w potrzebie, wycieczki, zimowiska czy wspólne wyjścia do teatru, w organizowaniu których LC Sopot czynnie uczestniczy w miarę swoich możliwości, pozostając wiernym lioneskiemu mottu “We serve”.
Spotkaliśmy się w ten październikowy wieczór w gościnnej Sali Kameralnej Opery Leśnej w Sopocie aby miło spędzić czas ze sobą, słuchając przepięknego recitalu fortepianowego Dominiki Glapiak, a następnie żywiołowego, energetycznego koncertu Krystyny Durys z zespołem instrumentalistów.
Dominika Glapiak zaprezentowała znane i lubiane utwory kameralne Fryderyka Chopina oraz nadzwyczajny utwór odkrywanego przez nią na nowo Szymona Laksa, o którego twórczości także pięknie nam opowiedziała.
Krystyna Durys zaś porwała nas w rozkołysany i roztańczony świat swiat jazz bandów i swingu swoim koncertem “Tribute to Ladies of Jazz”.
W przerwie występów odbyła się aukcja dzieł sztuki, z werwą poprowadzona przez Liona Wojciecha Fułka, na której licytowano m.in. bardzo interesujący gwasz “Swing” Iwana Kulika, "Pejzaż marynistyczny" Michela Lensky'ego oraz "Scenę z sopockiej plaży 1965" Mai Berezowskiej, ofiarowane wspaniałomyślnie przez artystów i ofiarodawców na nasz cel.
Licytacja miała charakter wspólnej zabawy, której celem było wspomożenie Sopockiego Domu.
Były też wyróżnienia dla LC Sopot.Past Gubernator Maria Sterczewska przekazała Elżbiecie Szmyd "District Governor Award Medal" za pracę społeczną jako Przewodnicząca Strefy Trójmiejskiej w kadencji 2017-2018. Obecny Przewodniczący Strefy Trójmiejskiej, Marian Sieńkowski, wręczył Władkowi Fediukowi odznakę "Lions for Diabetes Awarness", przyznaną przez Gubernator Okręgu 121 Ewę Hełkę ( to odznaka dla Liona, który troszczy się o ludzi chorych na cukrzycę).
W foyer zaprezentowano nowatorskie urządzenia i środki medyczne do leczenia ran cukrzycowych, zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę "Impuls", należącą do kol. Władka Fediuka.
Obecny rok jest "Światowym Rokiem do Walki z Cukrzycą". Do tej akcji aktywnie włączyli się Lioni z całego świata.
Nad całością przebiegu imprezy czuwał Witold Nykiel, Prezydent Lions Club Sopot w kadencji 2018/2019.
Swoim przybyciem zaszczycili nas m.in. Past Gubernatorzy Maria Sterczewska i Radek Bielicki, Przewodniczący Strefy Trójmiejskiej Marian Sieńkowski, Przewodnicząca Strefy Mazursko-Warmińskiej Krystyna Milkowska, a także Ambasador Republiki Kuby w RP, Jego Ekscelencja Jorge Marti Martinez wraz z małżonką i osobami towarzyszącymi oraz koleżanki i koledzy z trójmiejskich klubów Lions, zawsze niezawodni:-).

To był naprawdę udany wieczór!

LC Sopot /-/