Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność charytatywna » Działalność » działalność charytatywna » Ogródek dla sopockich dzieci
08/09/2019
W dniu 28 września 2017 roku przekazaliśmy (grono trójmiejskich Lionów) poszkodowanym w gminie Parchowo (woj.pomorskie)... więcej
28/09/2017
Zwycięska drużyna "Odyseuszy" z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska w składzie: Ada Pleszewska, Kinga... więcej
08/06/2016
W sobotnie przedpołudnie 30 maja 2015 r., zachmurzone, deszczowe niebo nad Domem Pomocy Społecznej w Kobysewie, jaśniało... więcej
30/05/2015
W słoneczny piątek 23 maja 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni odbyło się uroczyste oddanie do... więcej
23/05/2014
Na ten dzień najbardziej czekały dzieci z Oddziału Rehabilitacji dla Dzieci Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego... więcej
21/11/2009

Ogródek dla sopockich dzieci

Nareszcie!!! W czwartek 5 września 2019 r. odbyło się oficjalne przekazanie ogródka rekreacyjnego, jaki zbudowaliśmy dla podopiecznych „Sopockiego Domu”, placówki opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci w sytuacjach kryzysowych, której misją jest przeciwdziałanie patologiom społecznym.
Nie było łatwo, budynek w którym mieści się Sopocki Dom, to stara sopocka kamienica, podlegająca nadzorowi konserwatora zabytków, więc oprócz  uzyskiwania pozwoleń na budowę musieliśmy także spełniać wymagania konserwatora. Nieoceniona była tu rola architekta Pana Adama Kościechy, który wykonał wielką pracę na rzecz projektu całkowicie „pro bono”.
Powstanie ogródka znacząco rozszerza przestrzeń życiową ośrodka. Obszerna zadaszona altanka jest miejscem, w którym przy sprzyjającej pogodzie można jeść posiłki, odrabiać lekcje, spędzać wspólnie czas na rozmowach, grach, czy też śpiewaniu.
Urządzenia do treningów i zabaw dostarczyło miasto Sopot, które także sprawuje patronat nad „Sopockim Domem”.
Teren, który graniczy ze starymi garażami i wykopami był dotąd nieużyteczny. Teraz, po dużych pracach ziemnych, został wyposażony w wygodny chodnik, obsadzony zielenią, wysypany czystym piaskiem i ogrodzony. Stał się nowym „pokojem dziennym” dla dzieci.
To był radosny dzień. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Past Prezydent LC Sopot Witold Nykiel, Prezes Stowarzyszenia „Sopocki Dom” Jakub Zdunek i Kierowniczka Domu, Pani Krystyna Czerwińska.
Naszą uroczystość zaszczycił także Prezydent M. Sopotu, Pan Jacek Karnowski, który bardzo życzliwie wspierał całe to przedsięwzięcie, oraz nasi przyjaciele z LC Gdynia, klubu który  szczodrze wspomógł ten projekt.
Nie zabrakło także naszych sympatyków, wśród nich była Pani Janina Oworuszko, która przyniosła na spotkanie mnóstwo słodkich przysmaków.

Dziękujemy !!!