Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » życie klubowe » Fińscy Lioni z wizytą w Trójmieście

Fińscy Lioni z wizytą w Trójmieście

W dniach 14-16 maja 2015 r. w Trójmieście gościliśmy Lionów z Lions Club Raisio, Finlandia. Grupa 13 Lionów z żonami zwiedzała zabytki starego Gdańska i Centrum Solidarności oraz Katedrę w Oliwie.

Po Sopocie gości oprowadzał, znawca, pasjonat miasta, autor wielu publikacji i książek, Lion Wojtek Fułek z LC Sopot. Piątkowy wieczór goście oraz przedstawiciele LC Sopot spędzili na kolacji przy wspaniałej aranżacji jazzowej popularnych utworów, w kawiarence Zappio w Gdańsku. Rozmowom i nie tylko, nie było końca.Poznaliśmy miłych Przyjaciół i mieliśmy okazję poznać pracę klubu ze Skandynawii.

LC Raisio (miasteczko graniczące z Turku) jest klubem męskim, liczy czterdziestu członków. W ubiegłym roku Klub obchodził 50-lecie swojego istnienia. Najstarszy członek Klubu (Charter member) liczy 90 lat. Sposób pozyskiwania funduszy oraz zakres działalności Klubu jest bardzo podobny do pracy klubów w Polsce.

Ze strony Okręgu 121 Polska koordynatorem wizyty był Ryszard Stefanowicz (Prezydent LC Sopot).