Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » życie klubowe » Reminiscencja II Amatorskiego Rajdu Samochodowego szlakiem pałaców pomorskich - 26.11.2011 r.

Tak jak zaplanowaliśmy 26 listopada 2011 r. zaproszeni przez nas członkowie i sympatycy naszego LC Sopot stawili się ze swoimi „stalowymi rumakami” o godz. 10:00 przy Operze Leśnej w Sopocie, aby wyruszyć na trasę II Amatorskiego Rajdu szlakiem pałaców i dworów pomorskich.
W rajdzie uczestniczyło 14 załóg – kierowca z pilotem. Rajd przeprowadzony został w oparciu o aktualny regulamin imprez samochodowych:
- jazda okrężna ok. 90 km na trasie Sopot - Rekowo – Lisewo
- 2 punkty kontroli czasu,
- 2 próby sportowe
Przejazd odbywał się w oparciu o książkę drogową – materiały były profesjonalnie opracowane przez Automobilklub Orski Sopot, który włączył się aktywnie do organizacji imprezy.
Rajd uświetniła para w strojach staropolskich witając uczestników rajdu na starcie w Sopocie, a następnie zapraszając do odwiedzin pięknie odrestaurowanego Pałacu Wieniawa (obecnie restauracji i hotelu) w Rekowie Górnym, gdzie na uczestników czekał gorący poczęstunek, oraz do również odrestaurowanego i oddanego do użytku w 2010r jako obiekt gastronomiczny Dworu Lisewskiego w Lisewie.
Podsumowanie II Amatorskiego Rajdu Samochodowego organizowanego przez LC Sopot odbyło się w przepięknych salach Dworu Lisewskiego podczas popołudniowego poczęstunku.
Zwycięzcom Rajdu wręczono Puchary:
I i II miejsce zdobyły załogi sympatyków naszego Klubu.
III zaszczytne miejsce zajęła załoga naszego klubowego kolegi Lecha Olechnowicza.
I miejsce w kategorii załóg kobiet zajęła żona naszego klubowego kolegi Kasia Stojałowska.
W rajdzie brała również dzielnie udział załoga z dziećmi.
Rajd miał za zadanie popularyzację bezpiecznej jazdy przed zbliżającą się zimą, poznanie na Pomorzu pieczołowicie odrestaurowanych obiektów, a naszych sympatyków zapoznanie z ideą organizacji Lions w Polsce.
Wypracowaliśmy dzięki zorganizowanej imprezie skromne środki dla naszych podopiecznych.
Myślę, że kolejne organizowane przez nasz Klub Amatorskie Rajdy, będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem ze strony naszych Kolegów Lionów, jak też sympatyków.

Jan Jekiel
Prezydent Klubu kadencji 2011/2012