PODOSKOP do rehabilitacji dzieci

Na ten dzień najbardziej czekały dzieci z Oddziału Rehabilitacji dla Dzieci Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie i jego Dyrektor Barbara Gierak-Pilarczyk.
W sobotnie listopadowe przedpołudnie w szpitalu zjawili się znamienici goście, by wspólnie z pacjentami i personelem uczestniczyć w uroczystym przekazaniu podoskopu* przez członków LC Sopot dla tutejszej placówki.
Byli wśród nich: Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek, przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego, Hanna Bakuła, Urszula Wielochowska, PDG Katarzyna Gebert, ZCh Mirosława Szczęsna oraz Past Prezydent Krzysztof Bomba i Grzegorz Gąsiorowski z LC Sopot wraz z małżonkami.
Po serdecznym powitaniu przez Barbarę Gierak-Pilarczyk, laurkach i kwiatach, przed gośćmi wystąpili mali pacjenci Oddziału Rehabilitacji z zabawnymi skeczami sytuacyjnymi oraz w repertuarze kilku znanych utworów muzycznych. Następnie członkowie LC Sopot i Dyrektor Szpitala podpisali umowę darowizny podoskopu, laptopa ze specjalistycznymoprogramowaniem, drukarki laserowej oraz innych urządzeń medycznych, które wspomagać będą działania rehabilitacyjne, prowadzone w sopockiej placówce jak również w terenie.
A gdy formalnościom stało się zadość, wszyscy mogli obejrzeć w działaniu dary, zakupione przez sopockich Lionów ze środków, pozyskanych z aukcji charytatywnej, która odbyła się w czerwcu br.
„Nie spotkalibyśmy się dzisiaj, gdyby nie wspaniali ludzie dobrej woli – podkreślała wzruszona Barbara Pilarczyk. – Gdyby nie otwarte serce Hanny Bakuły, która podarowała obrazy na aukcję, gdyby nie sopoccy Lioni i Urszula Wielochowska, którzy zorganizowali imprezę charytatywną, pozyskali środki, a potem zakupili dla nas najnowocześniejsze urządzenie diagnostyczne. Dziękujemy Wam słowami i naszą radością...”
------------------------------------------------------
*podoskop nieinwazyjny aparat do pomiaru kończyn dolnych przy pomocy odbicia lustrzanego, dzięki któremu można ocenić wady chodu oraz dokonać badania dynamicznego i statycznego stóp. Badania te dają wiele informacji, niezbędnych do diagnozowania i leczenia schorzeń stóp, stawów biodrowych i kręgosłupa

PDG Katarzyna Gebert