Siłownia dla podopiecznych DPS w Kobysewie

W sobotnie przedpołudnie 30 maja 2015 r., zachmurzone, deszczowe niebo nad Domem Pomocy Społecznej w Kobysewie, jaśniało blaskiem radości i uśmiechem podopiecznych Domu.
W tym dniu Lioni przekazali do użytku plac, wyposażony w zestaw specjalistycznych urządzeń, do ćwiczeń na wolnym powietrzu.

Projekt został zrealizowany wspólnym wysiłkiem finansowym Lionów z Okręgu 111 N (Niemcy), Lions Club Buxtehude (Niemcy), a także Klubów Strefy Trójmiasto: LC Gdańsk Amber, LC Gdańsk Gedania, LC Gdańsk Neptun i LC Gdynia. Głównym realizatorem i koordynatorem projektu był Lions Club Sopot.
Symbolicznego aktu otwarcia obiektu, przecinając wstęgę dokonali: Ela Szmyd (LC Gdańsk Amber) Przewodnicząca Komisji Baltic Sea Lions Okręgu 121 Polska, Andrzej Byczkowski Dyrektor DPS Kobysewo oraz Ryszard Stefanowicz Prezydent LC Sopot.
Akt darowizny podpisali Grzegorz Gąsiorowski i Ryszard Stefanowicz ze strony LC Sopot jako przekazujący i Dyrektor DPS Kobysewo Andrzej Byczkowski jako obdarowany i przejmujący obiekt w użytkowanie.
Przy akompaniamencie muzyki akordeonowej w wykonaniu Zenka Dziewulskiego z LC Sopot, obfity i bardzo urozmaicony posiłek jaki przygotowali pracownicy DPS Kobysewo, smakował wybornie.
Po obiedzie, mogliśmy popatrzeć z jakim zapałem i zaangażowaniem ćwiczą, na nowych urządzeniach podopieczni DPS.
Obdarowani drzewkami kawowymi, wykonanymi przez pensjonariuszy DPS, wyjeżdżaliśmy, radośni, radością ludzi, którym los nie oszczędził cierpień.

Prezydent LC Sopot kadencji 2014/2015