Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » pozyskiwanie funduszy » Spotkanie przyjaciół przy trąbkach i tubie - 22.11.2008 r.
Modlitwa św. Tomasza z Akwinu Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam,  że się starzeję i pewnego dnia będę... więcej
21/10/2020
Podczas swojego pobytu w Trójmieście odwiedził nas Lion Roberto Bonacina - Prezydent włoskiego Lions Club Stradella Broni Host. Tradycją tego Klubu... więcej
02/10/2017
Okres Bożego Narodzenia, to czas tradycyjnych spotkań opłatkowych. Jakżeż inne są to spotkania. Inny jest nastrój.  Zapominamy o statutowych... więcej
14/12/2015
Prezydent Sopotu  dr inż. Jacek Karnowski gościł pana Theo Wiedera, Nadburmistrza miasta partnerskiego Frankenthal (Pfalz) Niemcy. Gość - członek... więcej
26/10/2015
Czerwiec i lipiec to tradycyjny czas zmian w zarządach Klubów Lions. To, że taka rotacja odbywa się co roku jest dobre z kilku powodów, a dwa główne z... więcej
20/06/2015
W dniach 14-16 maja 2015 r. w Trójmieście gościliśmy Lionów z Lions Club Raisio, Finlandia. Grupa 13 Lionów z żonami zwiedzała zabytki starego Gdańska... więcej
16/05/2015
Koniec czerwca i początek lipca to czas zwyczajowych spotkań Lionów celem przekazania władzy w klubach. Z takiej to okazji, 28 czerwca 2014 r. na Ziemi... więcej
28/06/2014
16 grudnia 2013 r. członkowie LC Sopot spotkali się w restauracji "U Przyjaciół" na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym, którego gospodarzem był Prezydent... więcej
16/12/2013
W Sobączu, tym razem w gościnnej posiadłości Loni i Ryszarda Stefanowiczów „STEFANOWO” spotkali się Lioni Sopockiego Lions Club. Okazją do spotkania,... więcej
15/06/2013
W sobotę 20 kwietnia 2013 r. sopoccy Lioni, hołdując zasadzie perfekcyjności, wybrali się na morze, aby jak najlepiej przygotować planowane dorszowe... więcej
20/04/2013
W poniedziałek 4 lutego br. w towarzystwie II Wicegubernator Anny Sucheckiej i przewodniczącego Regionu Północnego Zdzisława... więcej
04/02/2013
W poniedziałkowe popołudnie 2 kwietnia 2012 r. II Wicegubernator Okręgu 121 Polska Paweł Cieśliński uczestniczył w spotkaniach trzech... więcej
02/04/2012
Tak jak zaplanowaliśmy 26 listopada 2011 r. zaproszeni przez nas członkowie i sympatycy naszego LC Sopot stawili się ze swoimi „stalowymi... więcej
26/11/2011
Tegoroczne przekazanie „lwiej władzy” odbyło się w VI'2010 roku w kaszubskim plenerze. Jurek Kaźmierczak przekazał insygnia prezydenta... więcej
12/06/2010
Tegoroczne przekazanie „lwiej władzy” było nieco spóźnione. Zwykle sopoccy Lioni spotykali się w tym celu w okolicach Nocy Świętojańskiej. Bywały tańce... więcej
12/09/2009
Koło historii LC Sopot zatoczyło się po raz drugi… Po Jurku Pawlaku, teraz już past prezydencie, przyszła kolej na Krzysia Bombę. Będzie... więcej
16/08/2008

Spotkanie przyjaciół przy trąbkach i tubie - 22.11.2008 r.

22 listopada 2008 roku odbyło się XIII spotkanie przyjaciół Lions Club Sopot. Na ten wieczór do Sali Kameralnej Opery Leśnej przybyło prawie 100 osób, a gościem honorowym był Wiesław Makarewicz - Gubernator Okręgu 121 Polska.
To już drugi  w tym roku organizowany przez Lionów sopockich wieczór ze sztuką, ale tym samym członkowie klubu wrócili do tradycji spotkań jesiennych.
Tym razem zaproszono „Kassak Brass Ensemble” czyli najbardziej oryginalny zespół, jaki można sobie wyobrazić. Grupa gdańskich filharmoników, grających na instrumentach dętych stworzyła ten zespół, by z jednej strony popularyzować muzykę poważną, z drugiej – grać na instrumentach dętych aranżacje muzyki popowej, światowe przeboje instrumentalne czy składanki zespołów takich jak np. ABBA i Czerwone Gitary.
Muzycy robią potężne – dosłownie i w przenośni – wrażenie na słuchaczach. Nie brak im także humoru. Kilkunastu muzyków dmuchających w instrumenty duże i małe daje koncert, który pozostaje w pamięci na długo. Zabawnie opracowana konferansjerka, w której nieustannie żartuje się z  grającego na tubie Zenona Gilety, wprowadza widownię w doskonały nastrój. Tak było i tym razem. Kassak Brass Ensemble w trakcie występu w SopocieCzłonkowie Lions Club Sopot i ich goście owacyjnie przyjmowali wiązanki melodii polskich i rosyjskich, przeboje Abby, Czerwonych Gitar i wiele innych. Niespodzianką dla wszystkich okazało się wywołanie na estradę obecnego Prezydenta Lions Club Sopot - Krzysia Bomby i zaproszenie go do wspólnego koncertowania. Jak się bowiem okazało, Krzysztof uczęszczał w czasach szkolnych razem z jednym członkiem zespołu do szkoły muzycznej… I grał na instrumencie dętym!
Jak zawsze po koncercie odbyła się aukcja obrazów, którą przygotowała niezawodna sopocka galeria sztuki „Triada”, a poprowadził, jak zawsze ze swadą,  klubowicz, wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek.
Powodzeniem cieszyła się loteria fantowa (także stały punkt programu), ponieważ w naszym klubie każdy los wygrywa. A wszystko po to, by zdobyć jak najwięcej środków dla podopiecznych sopockiego klubu. Warto przypomnieć, że klub od lat wspiera: ośrodek dla dzieci z porażeniem mózgowym w Wejherowie, dom pomocy społecznej w Kobysewie, MOPS w Sopocie, Fundację św. Antoniego i stowarzyszenie Sopocki Dom. A największym osiągnięciem charytatywnym klubu było przekazanie mammografu dla ośrodka zdrowia w Sopocie.
O podziale tegorocznych zysków z koncertu zdecydują klubowicze podczas jednego z najbliższych zebrań. Tym, którzy uczestniczyli w imprezie i przyczynili się do pomocy, pozostanie, jak zawsze, satysfakcja i wspomnienie fantastycznej muzyki.

sympatyk LC Sopot